Lampa uniwersalna czyli lampa wisząca

Uniwersalny charakter lamp wiszących czyni z nich idealne uzupełnienie nie tylko prywatnych domów i mieszkań, ale także przestrzeni publicznych, takich jak obiekty handlowe, hotele. Duże znaczenie ma tutaj fakt, że na rynku dostępne są niezwykle różnorodne typy lamp wiszących. W asortymencie firmy Venti znaleźć można m.in. klasyczne lampy wiszące, nowoczesne modele, lampy z abażurami czy też takie z elementami ozdobnymi.

Ciekawą propozycją pozostają modele lamp łączące metal i drewno, które poza walorem estetycznym są również produktem ekologicznym. Dla ceniących bardziej ozdobne, ale nadal proste formy doskonałym wyborem będzie natomiast wisząca lampa z wyjątkowym abażurem umożliwiającym rozproszenie światła nawet w większych pomieszczeniach. Lampy wiszące będą odpowiednie do salonu, kuchni, hallu, pokoju dziecięcego, jadalni – a dzięki bogatej ofercie można uzupełnić nimi wnętrza urządzone w dowolnym stylu.
 
Istotne kwestie techniczne

Warto pamiętać o tym, by wisząca lampa nie była zbyt nisko umieszczona – najlepiej, by od podłogi oddzielała ją odległość 2 metrów. W przypadku natężenia oświetlenia wiele modeli lamp Venti posiada opcję jego regulacji. Do zalet wiszących lamp zaliczyć można takie cechy, jak:
    • wielofunkcyjność;
    • gwarantowanie odpowiedniego poziomu oświetlenia;
    • bezpieczeństwo;

Oczywiście prostota utrzymania takiej lampy w czystości zależeć będzie od tego, w jakim stylu utrzymany jest model. Dla bardziej fantazyjnych i obfitujących w detale lamp będzie to trudniejsze niż w przypadku prostych, industrialnych lamp. Jednakże warto zauważyć, iż wszystkie modele dostępne w sklepie Venti są wykonane z wysokiej klasy komponentów.

Gdzie lepiej nie umieszczać lamp wiszących? Wszędzie tam, gdzie sufit jest zawieszony zbyt nisko – ponieważ generuje to ryzyko uderzania w lampę. Oprócz tego nie poleca się montażu lamp wiszących w łazienkach, z uwagi na dużą wilgotność oraz zwiększone zagrożenie wystąpieniem zwarcia.