Lampy - nowe trendy 2022

W 2022 roku wnętrza mają być wyraziste. Efekt ten można osiągnąć przy pomocy różnych elementów aranżacji. Lampy, które zdecydowanie mogą podkreślić charakter pomieszczenia to niewątpliwie takie, których rozmiary zaliczają je do kategorii XXL. Przeskalowane modele dostępne w sklepie Venti wyróżnia wysoka jakość, wykorzystanie najlepszych materiałów oraz wykonanie z dbałością o detale. Lampy tego rodzaju sprawdzają się we wnętrzach o większej powierzchni użytkowej - mogą się bowiem okazać nieco przytłaczające w przypadku niewielkich mieszkań.

Minimalizm - także w modzie

Wnętrza pełne prostoty i minimalizmu, podkreślane nowoczesnymi elementami wystroju kolejny sezon nie tracą na popularności. Obejmuje to również trendy w oświetleniu. Lampy utrzymane w takim stylu są oszczędne w formie, proste, ale też niezwykle funkcjonalne. Industrialne oświetlenie wyróżnia się tym, że daje jasne światło - także na większej powierzchni.

Oczywiście na rynku dostępne są również bardziej ekstrawaganckie modele - np. eksponujące elementy konstrukcji lampy czy też kable. Typowo industrialne lub też minimalistyczne i eleganckie lampy doskonale sprawdzają się w loftach, mieszkaniach w nowym budownictwie czy domach jednorodzinnych. Mogą być umieszczone w każdym pomieszczeniu - w zależności od typu lampy - salonie, kuchni, łazience.

W naszym sklepie można nabyć różne modele lamp utrzymane w minimalistycznym, industrialnym stylu - lampy wiszące, stojące, przeznaczone na biurko, plafoniery czy kinkiety. Dzięki tak szerokiej ofercie można stworzyć spójną aranżację wnętrza, które będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego i uporządkowanego.

Elegancja rodem z Wersalu

Biżuteryjne i eleganckie kryształowe lampy wiszące, abażury czy lampy na stół bądź biurko nigdy nie wychodzą z mody. Należy jednak pamiętać, że tego typu oświetlenie wymaga określonego wystroju - nie wszędzie będzie stanowiło dobre uzupełnienie aranżacji. Kryształowe lampy są niezwykle stylowe, a ich dodatkowym atutem jest to, że przepięknie odbijają refleksy świetlne. Dodatkowo skompletowanie całego zestawu pozwala na stworzenie spójnej narracji dla kilku pomieszczeń - jeżeli taki z założenia jest projekt.

W trendach znajdują się zarówno modele o skomplikowanych konstrukcjach, bogato zdobione, jak również subtelne i delikatne, jednakże wyróżniające się biżuteryjnym wykończeniem.


Inna perspektywa - przydymione szkło na salonach

Interesującą alternatywą nie kojarzącą się od razu z designem oświetlenia jest przydymione szkło. Klosze wykonane z takiego materiału będą się prezentowały dobrze w wielu wnętrzach. Dużym atutem lamp z przydymionymi kloszami jest rodzaj światła, jakie emitują. Wyróżnia się ono tym, że ma ciepłą temperaturę barw, pozwala stworzyć przytulną, wręcz nastrojową aranżację. Takie lampy z naszego sklepu - wiszące, stojące czy przeznaczone na stół lub biurko występują w różnorodnych kształtach. Od prostych, eklektycznych form, po bardziej skomplikowane, jednak wciąż o nowoczesnym charakterze. Najmodniejszym kształtem pozostają kuliste klosze - nadające całości bardziej eleganckiego charakteru.

Podsumowując, trendy oświetleniowe na rok 2022 są zróżnicowane - nie trzeba się jednak obawiać, że z tego powodu trudniej będzie odnaleźć określone style lamp. W sklepie Venti odpowiadamy na zapotrzebowanie klientów, a także staramy się, by nasze propozycje korespondowały z tym, co aktualnie jest modne. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasyki, fani biżuteryjnych żyrandoli, jak i zwolennicy prostych form.