Lampy podłogowe

Zalety lamp podłogowych

Przede wszystkim warto pamiętać, że lampy podłogowe mogą stanowić jedno z głównych, lub nawet główne źródło oświetlenia. Stojące lampy są rozwiązaniem praktycznym – nie wymagają instalacji. Wystarczy bliskość gniazdka lub przedłużacza. Dzięki temu też lampy stojące mogą zmieniać miejsce – dają więc większe możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni. Można też w razie potrzeby doświetlić dane miejsce – np. przeznaczone do nauki czy do lektury.

Dobór lamp do pomieszczeń

Propozycja pełna prostoty, a jednocześnie elegancji, lampa stojąca podłogowa Roller sprawdzi się jako oświetlenie zarówno w salonie, jak i w hallu. Na uwagę zasługuje też fakt, że można wybierać spośród rozmiarów abażura. Dodatkowo lampy tego typu nie mają przytłaczającego charakteru – sprawdzą się zarówno we wnętrzu bardziej klasycznym, jak i urządzonym minimalistycznie. Lampa może pełnić też rolę lampki nocnej/do czytania w sypialni. Z pewnością za jej uniwersalnym charakterem przemawia również konstrukcja.

Lampy podłogowe mogą się oczywiście prezentować także bardziej wymyślnie. Wówczas stanowią zarówno element funkcjonalny, jak i dekoracyjny. Lampy stojące tego typu można umieścić na przykład w pokoju gościnnym, w salonie, w jadalni – pamiętając jednak, że będą się one z pewnością wyróżniać z tła. Choć w sposób subtelny. Warto jednak przemyśleć kolejne elementy dekoracyjne pod kątem dopasowania ich do modelu lampy.

Sposobem na to, by w przestrzeni znalazły się mocniejsze akcenty może być natomiast stojąca lampa modelowana. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, fakturach i kształtach lampy modelowane firmy Venti wyróżniają się nie tylko estetyką wykonania, ale też funkcjonalnością. Emitowane przez wszystkie lampy Venti światło jest bowiem przyjazne dla oka, a w większości wykorzystać można energooszczędne żarówki LED. Takie żarówki nie nagrzewają się, są zatem dodatkowo bezpiecznym wyborem np. do pokoju dziecka.

Podsumowując – lampy podłogowe to uniwersalna forma oświetlenia, wyróżniająca się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką wykonania. Współczesne modele wykonane są z lekkich materiałów, dzięki czemu można bez przeszkód zmieniać ich położenie w pomieszczeniach. Lampy stojące łatwiej również utrzymać w czystości. To bezpieczny, elegancki, a zarazem szybki sposób na wprowadzenie do mieszkania czy domu dodatkowego źródła światła.