Lampy LED – przyszłość energetyki
Lampy LED – przyszłość energetyki

Decyzja o zakupie lampy na żarówki LED-owe często jest podyktowana kwestiami ekonomicznymi. Istotnie tego rodzaju oświetlenie pozwala oszczędzać energię. Szacuje się, że LED-owe żarówki zmniejszają zużycie energii nawet o 80-90 procent. Oczywiście same żarówki są droższe od innych, bardziej przestarzałych modeli czy lamp halogenowych – niemniej jednak oświetlenie LED ma jeszcze szereg innych zalet.

Ekologiczne i wydajne
Poza umożliwianiem mniejszego zużycia prądu oświetlenie typu LED jest przyjazne dla środowiska również dlatego, że działa o wiele dłużej, niż inne żarówki. Oznacza to mniej śmieci i mniej emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Przykładowo lampa LED może działać nawet do 50 tys. godzin podczas gdy żarówka halogenowa to 2 tys. godzin, świetlówka – 5 tys. godzin, a regularna, nieenergooszczędna żarówka – jedynie 1 tys. godzin. Warto podkreślić, że lampy ledowe przysufitowe dają bardzo dużo światła, którego natężenie można jednak regulować – np. dołączonym pilotem.

Idealne do salonu…
Oświetlenie LED gwarantuje niepowtarzalną estetykę. Jest dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oraz temperaturach barw. Można dzięki temu zindywidualizować projekt i dopasować go do dowolnego wystroju wnętrza. Dawniej oświetlenie LED było dostępne jedynie w jednym kolorze (białym) obecnie uległo to zmianie i w sprzedaży są nawet lampy zmieniające kolor – jak eleganckie kryształowe plafoniery czy

...ale i innych pomieszczeń
Lampy LED to doskonały wybór także do pokoju dziecięcego. Nie tylko ze względu na wspomniane już, przyjazne dla oczu światło, ale też z uwagi na to, że takie źródła światła nie nagrzewają się – ryzyko poparzenia jest więc zminimalizowane. Dodatkowo przy braku nagrzewających się lamp sufit, strop czy ściana nie są narażone na pojawienie się nieestetycznych ciemnych plam. A w sklepie Venti można znaleźć naprawdę fantazyjne modele lamp LED.

Warto zauważyć, że firma Venti stale inwestuje w rozwój i w poszerzanie swojej oferty. Oczekiwania współczesnych konsumentów obejmują już nie tylko estetykę wykonania czy wartość użytkową projektów. Dla odbiorców ważna jest także energooszczędność oraz aspekt ekologiczny. Wychodząc naprzeciw tym postulatom Venti ma do zaoferowania szeroki wachlarz możliwości w ramach oświetlenia ledowego.

Powiązane produkty